Návrh a realizace zahrady u barokní selské usedlosti čp 2. v Drahenicích
lokalita: Drahenice (Jižní Čechy)
projekt: 2007
realizace: 2008

Barokní statek v Drahenicích je hned po zámku druhou nejvýznamější budovou v obci. V roce 2006 useldost změnila majitele, který se ihned po nastěhování pustil do nákladné rekonstrukce. Po nutných opravách přišla na řadu také zahrada.
Statek má několik zelených ploch - rozlehlou předzahrádku ústící do návsi, dvůr a ovocný sad s loukou v záhumenní části.
"Předzahrádka" samotná mající přes 100m2 byla řešena jako dvouúrovňová travnatá plocha, kterou po celém obvodu doprovázejí květinové záhony z části lemované nízkým plůtkem ze zimostrázu. Jelikož statek je v přímém opozitu se zámkem, a co do velikosti a zdobnosti ve své době vyčníval nad mnohé stavby stejného druhu, měla i úprava předzáhrádky odrážet tyto nálady a přitom si zachovat hospodářský ráz. Barokní náladu připomínají květinová rabata s rybízy a angrešty na kmínku doplněná květinami jako kosatce, barvínek, kontryhel, kopretiny a šalvěj s výrazným jarním akcentem cibulovin - tulipánů, narcisů a modřenců... Keře zastupuje kalina, růže a nově levandule s bobkovišní vavřínolistou...